Drugi tydzień ferii zimowych w Centrum Kultury

Ferie zimowe dobiegają końca. W drugim tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych, wokalnych, keyboard oraz kreatywnych. Za oknami szaro bura pogoda, ale dzieci przychodzą na zajęcia z uśmiechami na twarzy.
Podczas warsztatów artystycznych dzieci uczą się, że zajęcia artystyczne to nie tylko kartka papieru oraz kredki, ale również możliwość tworzenia ze wszystkiego co znajduje się wokół nas. Tematy poruszane podczas warsztatów są związane z WODĄ, dowiadują się: Jak wygląda woda? Kto mieszka pod wodą? Co słychać na powierzchni? Malują ruchome rybki, robią meduzy w butelce, ośmiornice z pompona, statki na wodzie i wiele innych. W trakcie zajęć dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, ale również umiejętności planowania, pomysłowości, kreatywności, wyobraźni oraz koncentracji.
Zajęcia wokalne rozwijają predyspozycje słuchowe i głosowe. Podczas zajęć szczególny nacisk położony jest na ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, ćwiczenia dykcyjne i prawidłową wymowę sceniczną w utworach wokalno instrumentalnych.
Uczestnicy warsztatów gry na keyboardzie poznają instrument, terminologię muzyczną oraz dźwięki. Program nauki gry na keyboardzie odkrywa olbrzymie możliwości techniczno-muzyczne, jakie tkwią w tym instrumencie. Warsztaty te umożliwiają odpowiednie wykształcenie zarówno solistów, jak i muzyków zespołowych. W niewielkich grupach uczestnicy zajęć pracują nad zróżnicowanym repertuarem. Oprócz nauki gry i wykształcenia słuchu muzycznego, dzieci rozwijają twórcze umiejętności takie jak: harmonizowanie, aranżowanie utworów oraz improwizacja.
Podczas warsztatów kreatywnych dzieci pod okiem doświadczonej instruktor samodzielnie wykonują igielniki, zawieszki w kształcie truskawek, zakładki do książek, kwiatowe spinki do włosów i bałwanki. Uczą się bezpiecznego posługiwania narzędziami i przyborami. Warsztaty te uruchamiają pomysłowość sprawność manualną.

Tekst i foto: Urszula Jackowska

Comments are closed.

Facebook