Wokalni na festiwalu

Uczestnicy warsztatów wokalnych Centrum Kultury w Sianowie w sobotę 12 grudnia 2015r. wzięli udział w eliminacjach do XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Dozwolone do lat 19” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim.
Do konkursu zgłosiło się 75 solistów i 5 podmiotów występujących w kategorii "zespoły i duety". Gminę Sianów reprezentowali: Milena Bogucka z „Różową piosenką” Jarosława Piątkowskiego w kategorii 7-9 lat, natomiast w kategorii 10-12 lat wystąpili: Amelia Klieliańska z utworem pt. „Zostań” i Jakub Stańczyk z piosenką z repertuaru Mieczysława Szcześniaka „Prababcia”.
Eliminacje odbyły się w Sali kominkowej MDK Stargard, w której to emocje naszych uczestników sięgały zenitu. Młodzi wokaliści z Sianowa musieli stawić czoło dużej konkurencji. Niestety po tygodniowym oczekiwaniu na werdykt jury, tym razem nie udało się przejść eliminacji, jednak bardzo wierzymy i dopingujemy naszą młodzież, aby kolejne zmagania okazały się zwycięskie.

Tekst: Katarzyna Grudzień - Kuśka
Foto: Udostępnione z MDK Stargard, Edyta Kieliańska

AMELKA KONKURA kuba dozwolone od lat 19 konkurs stargard woklane wokalne stragard dozwolone od lat 19 milenka kuba dozwolone od lat 19 konkurs stargard woklane

Comments are closed.

Facebook