Biblioteka i filie

- aktualności

Historia pewnej przyjaźni

26 kwietnia 2017 r. w sianowskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie pro czytelnicze propagujące modę na czytanie. Przybyli do nas maluchy, które z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Danuty Parlak „Żyrafa i mrówka”. Następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, w czasie, których powstały „żyrafowe” zakładki do książek. Na zakończenie naszego spotkania wszyscy zatańczyli taniec mrówki.

0 komentarzy

Czytanie w bibliotece

20 kwietnia 2017 r. w bibliotece czytaliśmy fragmenty książki Danuty Parlak "Żyrafa i mrówka"    

0 komentarzy

Moja azjatycka przygoda

21 kwietnia 2017 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej nagrodzono laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego "Moja azjatycka przygoda"." Nagrodzonymi uczestnikami z gminy Sianów zostały dzieci z filii bibliotecznych w Siecieminie, Skibnie, Wierciszewie, Węgorzewie, Karnieszewicach i Sierakowie. Jednocześnie dzieci wzięły udział w wydarzeniu „Orientalna Noc w Bibliotece" gdzie na uczestników spotkania czekały liczne niespodzianki i atrakcje.

0 komentarzy

Bajanie na dywanie

22 kwietnia 2017 r. w sianowskiej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Nowa Grupa Kulturotwórcza Rodzinka”, finansowanego przez FIO pt.” Bajanie na dywanie”. Spotkanie miało charakter warsztatów. W ich pierwszej części dzieci wysłuchały bajki pt. „Kot w butach”, a następnie z zapałem wykonywały ilustracje, z których powstała kolejna książka – teatrzyk kamishibai.  Na kolejne czytanie bajek zapraszamy w Continue Reading

0 komentarzy

Akcja Żonkile

19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim organizowana jest Akcja Żonkile, w tym roku już po raz piąty.  Sianowska biblioteka wraz ze swoimi czytelnikami włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Nasi najmłodsi czytelnicy z zapałem kolorowali żonkile. Starsi mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.

0 komentarzy

 

 

Facebook