Biblioteka i filie

- aktualności

Super Niania Dorota Zawadzka

Fotorelacja ze spotkania z Dorotą Zawadzką, super spotkanie, super dyskusja. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu Kulturotwórcza Rodzinka i współfinansowane ze środków FIO.  

0 komentarzy

Bajanie na dywanie – podróże z Nelą

07 października 2017 r. w sianowskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Nowa Grupa Kulturotwórcza Rodzinka” -” Bajanie na dywanie”.  Nasze warsztaty rozpoczęliśmy od przeczytania pasjonującej przygody Neli, bohaterki książki „Nela i tajemnice Świata”. Tym razem udaliśmy się do Kostaryki. Tutaj poznaliśmy bogactwo roślin i zwierząt tego państwa. Dowiedzieliśmy się ciekawostek o ptakach: tukanach i kolibrach. Kolejnym etapem Continue Reading

0 komentarzy

Bajanie na dywanie o podróżach kota Alojzego

5 października 2017 r. do sianowskiej biblioteki przybyły dwie grupy przedszkolaków. maluchy wzięły udział w zajęciach pro czytelniczych, wysłuchały książki o przygodach ciekawego Świata kota Alojzego.  

0 komentarzy

Wokół jesiennego liścia – multimedialne spotkanie w bibliotece

Dzięki pozyskanym środkom z FIO w ramach realizacji projektu Kulturotwórcza Rodzinka biblioteka wzbogaciła się o interaktywną tablicę wraz z projektorem, dzięki któremu uatrakcyjniła swoją ofertę, a lekcje biblioteczne zyskują nowoczesną oprawę.28 września 2017 r. grupa przedszkolna z SP nr 2 w Sianowie wzięła udział w multimedialnej lekcji bibliotecznej pt. „Wokół jesiennego liścia”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentu książki Alicji Ungeheuer Continue Reading

0 komentarzy

Jesienne warsztaty w bibliotece

Lato nieubłaganie dobiegło końca. 22 września nastała astronomiczna jesień. Z tego powodu, wspólnie z dziećmi odwiedzającymi bibliotekę w Siecieminie, wybraliśmy się na spacer aby poszukać zwiastunów jesieni. Zaobserwowaliśmy pierwsze jesienne liści, żołędzie spadające z drzew, grzyby oraz szyszki. Po spacerze rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Przyniesione liście i szyszki posłużą nam do wykonania jesiennej kompozycji.

0 komentarzy

 

 

Facebook