Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów

filia w karnieszewicach

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów to samorządowa instytucja kultury prowadzona przez Gminę Sianów. Zostało powołane do życia Uchwałą
nr XXXIX/304/2013 Rady Miejskiej w Sianowie z dnia 27 listopada 2013 roku w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury - Domu Kultury w Sianowie oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów i utworzenia „Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów”. Nowa siedziba CK w Sianowie, przy Placu pod Lipami 9, została wybudowana dzięki pozyskanym środkom pochodzącym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uroczyście otwarty 17 lutego 2014 roku wspaniały i wielofunkcyjny obiekt kulturalny od roku promieniuje życiem artystyczno-społecznym skierowanym do mieszkańców gminy i miasta Sianów. To pod dachem tego nowoczesnego, o pięknej bryle architektonicznej przybytku, znalazły swą stałą siedzibę biblioteka i centrum kultury. Ponadto Centrum Kultury to także nowoczesne kino i galeria Zorza oraz 9 świetlic wiejskich działających na terenie gminy.
Biblioteka Publiczna w Sianowie działa nieustannie już od 67 lat. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło w 1948 roku. W roku 2014 otrzymała nową siedzibą. Biblioteka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt multimedialny taki jak czytelnia internetowa, stanowiska dla dzieci i dorosłych do odsłuchu e-booków, infokioski oraz stanowiska z iPadami. W bibliotece i jej filiach znajduje się ponad 20500 woluminów, gdzie 80% z nich to pozycje nowe. Korzysta z nich 1643 czytelników. Liczba wypożyczeń na 100 mieszkańców wynosi 312.

Kontakt:

Nr tel. (94)342-96-04

E-mail: [wpml_mailto email="cksianowbiuro@gmail.com"]cksianowbiuro@gmail.com[/wpml_mailto]

ul. Plac pod Lipami 9

76- 004 Sianów

Comments are closed.

Facebook