Noworoczny DKF

  • dobrze się kłamie w dobrym towarzystwie
  • dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
  • REŻYSER Paolo Genovese

W Nowym 2017 roku, Dyskusyjny Klub Filmowy zaczniemy również nowym filmem. Polska premiera filmu Paola Genovese pod tytułem „Dobrze jest kłamać w miłym towarzystwie” będzie 6 stycznia 2017 roku, a w naszym kinie obraz ten, pokażemy już tydzień po jego premierze.

 

Kilka zaprzyjaźnionych par spotyka się pewnego ciepłego wieczoru na kolacji. Każdego dręczą inne kłopoty, każdy ma inny pomysł na ich rozwiązanie. Sympatyczne towarzystwo, pyszne jedzenie i zbliżające się zaćmienie księżyca mają pomóc rozluźnić się i zapomnieć o troskach codzienności. W rzeczywistości jest to jednak początek próby sił, testu na szczerość, wierność, oddanie i cierpliwość. Ktoś proponuje grę: do zakończenia wieczoru wszystkie wiadomości, maile i rozmowy staną się publiczne, przy stole nie będzie tajemnic. Czy taka igraszka z prywatnością może skończyć się dobrze? Obsypany nagrodami przebój włoskich kin w reżyserii Paola Genovesego to opowieść o grupie przyjaciół badających głębię wzajemnych relacji i eksperymentujących z własnymi słabościami, żądzami, potrzebami i nadziejami. To pełne czułości i przemyślane połączenie lekkiej komedii i gorzkiego dramatu, osadzone w idei oczyszczającego, inteligentnego dialogu. W rolach głównych m.in. Kasia Smutniak i Alba Rohrwacher. Międzynarodowa premiera filmu miała miejsce na festiwalu Tribeca.

Zapraszam wszystkich, a w szczególności entuzjastów smartfonów i nowych form komunikacji. Będzie o czym rozmawiać, bo okazuje się, każdy z nas ma trzy życia: Publiczne, prywatne i… SEKRETNE.

Comments are closed.

Facebook