Grono Ekspertów – Konkurs Piosenki „Poniesie Nas Muzyka”

Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej nabiera tempa, a przygotowania idą pełną parą.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że już za niecałe dwa tygodnie 28 maja 2022r. zobaczymy się na żywo w Kinie Zorza. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam sylwetki jurorów.

Przewodnicząca Jury – Ewa Szereda

obrazek
Ewa Szereda

Ewa Szereda –absolwentka Akademii Muzycznej  we Wrocławiu  W latach studenckich związana z chórem Politechniki Wrocławskiej występowała w międzynarodowych konkursach chóralnych ( Barcelona, Tolosa, Wilno, Tallin, Nancy, Aberdeen,  Paryż, Londyn Oxford, Udine) .  Od 1991 r. w Koszalinie gdzie zakłada chór Dysonans w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych prowadząc tam edukację muzyczną nieprzerwanie do dziś.   Z chórem   dokonuje prawykonań, tworzy wielkie dzieła wokalno-instrumentalne we współpracy z Filharmonią   Koszalińską, współpracuje z  Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, bierze udział w programach Unii Europ. ,,Socrates Comenius” w Czechach i na Słowacji. Zdobywa z chórem wiele nagród na konkursach muzycznych oraz nagrody: Ministra Kultury, Dyrektora  CEA oraz Prezydenta Miasta Koszalin. Współpracowała z wieloma zespołami chóralnymi koncertując w   Austrii i Niemczech. Przez wiele lat była koordynatorem Ogólnopolskiego Programu ,,Śpiewająca Polska” współpracując z Narodowym  Centrum Kulturyi koncertując ze swoimi zespołami w Filharmonii Narodowej oraz podczas festiwalu Vratislavia Cantans we Wrocławiu. 

Od 2013 r współpracuje z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną prowadząc zajęcia muzyczne na studiach podyplomowych, a od 2021 z  Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koszalinie.

Juror Ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych oraz pedagog chórmistrz  międzynarodowych warsztatów chóralnych w Hiszpanii.

Od 12 lat dyrygent chóru Koszalin Canta , z którym zdobywała :złote i srebrne pasma podczas licznych ogólnopolskich festiwali muzycznych oraz koncertowała wielokrotnie z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej podczas Międzynarodowych Festiwali Organowych i wielu wydarzeń Koszalina, m.in. podczas uroczystego otwarcia siedziby Nowej Filharmonii .

Członek jury – Zbigniew Dubiella

obrazek
Zbigniew Dubiella

Jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Gr. Bacewicz w Koszalinie w klasie śpiewu solowego. Następnie swą muzyczną edukację kontynuował na Gdańskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył na dwóch wydziałach; dyrygentury chóralnej oraz gitary klasycznej. Jest cenionym pedagogiem gitary, od lat bardzo często zapraszanym jako wykładowca i juror konkursów muzycznych w kraju i zagranicą.  Wpisany na listę ekspertów Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Wieloletni dyrektor artystyczny festiwali muzycznych w Krynicy-Zdroju, Trzęsaczu i w Koszalinie. Na co dzień pracuje w ZPSM im. Gr. Bacewicz w Koszalinie. Przez wiele lat był  zastępca redaktora naczelnego periodyku Świat Gitary, a obecnie jest redaktorem magazyny fachowego Sześć Strun Świata. Jest organizatorem wielu wydarzeń muzycznych w Koszalinie i innych miastach w kraju.

Członek jury – Maja Ignasiak

obrazek
Maja Ignasiak

Absolwentka koszalińskiego liceum sztuk plastycznych i wydziału pedagogiki UAM; z wieloletnim doświadczeniem pracy w zawodowych teatrach dramatycznych (i jednym lalkowym), a później w lokalnych i regionalnych dziennikach, tygodnikach, telewizjach i radiu. Od 2008 roku nieprzerwanie związana z koszalińską telewizją MAX, gdzie relacjonuje wydarzenia w mieście, głównie ze sfery kultury i sztuki. Etatowo związana natomiast z Filharmonią Koszalińską, gdzie zajmuje się m.in. działaniami promocyjnymi. Wyczulona na czystość i kulturę języka ojczystego. Po pracy realizuje swoje pasje artystyczne, rysując, malując, tworząc biżuterię i swetry, śpiewając (m.in. w chórze), grając w spektaklach charytatywnych. Miłośniczka psów (szczególnie jamników), muzyki dawnej, wegańskiej kuchni i literatury kryminalnej.

Członek Jury – Ireneusz Szereda

obrazek

Absolwent     Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Od najmłodszych lat muzyk wrocławskich orkiestr dętych.

W latach studenckich związany jako muzyk instrumentalista z Operą Wrocławską

i Teatrem Współczesnym we Wrocławiu . Jako  trębacz brał udział z zespołem Piotra Barona  w przedstawieniach ,, Panna Tutli Putli”, ,,Zezowate szczęście” u boku wybitnych aktorów jak    Henryk Talar pod dyrekcją Jana Prochyry.

 Muzyk różnych  formacji  : założyciel zespołu reggae, z którym występował  w Jarocinie ,  i  w katowickim  ,,Spodku” .

 Z kwintetem jazzowym SM II st. w Łomży pod patronatem Ministerstwa Kultury wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Kazaniu.

W Koszalinie od 1991 r. gdzie podjął pracę jako trębacz Filharmonii Koszalińskiej.

Jest założycielem Big- Beandu  w ZPSM w Koszalinie, z którym przez wiele lat koncertował na rzecz środowiska lokalnego.

Pełnił funkcję koordynatora ruchu amatorskiego przy wojewódzkiej bibliotece ,

uczestnicząc na przeglądach i festiwalach muzycznych.

Pracował z zespołem śpiewaczym ,,16 Południk”oraz pełnił funkcję dyrygenta w chórze Wyższej Szkoły Oficerskiej. Współpracował jako chórmistrz  w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów ,,Śpiewająca Polska” – region Koszalin.

Obecnie muzyk etatowy Filharmonii Koszalińskiej , a od września 2021 dyrygent chóru ,,Frontowe Drogi’’.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł możesz go udostepnić w sotial mediach

Warto przeczytać

Aktualności

Mistrzowie pięknego czytania

23 września 2022 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Sianów odbył się Gminny Konkurs pn. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania- Czytamy Mickiewicza”.

Read More »
Aktualności - TOP

Rusza 2 grupa WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH

Uwielbiamy takie informacje…. Na waszą prośbę i ogromne zainteresowanie zajęciami plastycznymi dla najmłodszych otwieramy 2 grupę warsztatową, którą będzie prowadziła Ania Piotrowska- Gurdak. Bardzo prosimy

Read More »
Aktualności

Stwórz film o tematyce „Wolność”

Odważ się i stwórz film nawiązujący do tegorocznego hasła przewodniego „Wolność”. Motywacja? Do wygrania jedną z nagród z puli 6000 zł a także wyjątkowa statuetka

Read More »
Aktualności - TOP

Dożynki Gminne w Dąbrowie

„Plon niesiemy plon w gospodarza dom” – tymi słowami rozpoczęły się Dożynki Gminne, które odbyły się 3 września w Dąbrowie. Mieszkańcy wsi zaskoczyli wszystkich przybyłych

Read More »
Aktualności

Narodowe Czytanie

200 lat temu w Wilnie po raz pierwszy wydano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. To właśnie ten zbiór poezji prezydent Andrzej Duda wybrał do wspólnego

Read More »
Skip to content