Nagrody „Wolontariusz roku 2020” rozdane

https://youtu.be/2IcclX2dzks

Corocznie spotykamy się w Kinie Zorza podczas „Koncertu dla Wolontariuszy”, by kolejnymi statuetkami wyróżnić wolontariuszy, zaangażowanych w różne inicjatywy charytatywne w Gminie Sianów. To nagroda Burmistrza Gminy i Miasta Sianów Macieja Berlickiego. Z racji trwającej epidemii koronawirusa formuła wydarzenia w tym roku się zmieniła.

Każdego roku podczas tego święta wolontariatu i dobroczynności mogliśmy wymieniać różne inicjatywy realizowane w Gminie Sianów. W minionym roku część tych inicjatyw przeniosła się do internetu, bądź została odwołana. Ale sukces tym większy! W minionym roku udało się w sumie zebrać 88,5 tysiąca złotych.

W skład kapituły, która wraz z burmistrzem dokonała wyboru tegorocznych laureatów, wchodzą ubiegłoroczni laureaci. Przypomnijmy to: Monika Olszak, Marek Jackowski i Wojciech Kornacki.

Statuetka „Wolontariusza roku 2020” trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich w Wierciszewie Kreatywnych Mieszkańców.

Koło to działa od dwóch lat i zrzesza 13 osób, w tym dwóch panów. Swoich działań nie zawiesili w czasie epidemii. Członkowie koła od maja do czerwca ubiegłego roku realizowali projekt ,,Szyjemy na zdrowie”, który otrzymał dofinansowanego z konkursu ,,Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2020”. Dzięki tej dotacji udało się zakupić 5 maszyn do szycia oraz niezbędne tkaniny i materiały, z których uszyto środki ochrony osobistej dla 2 tysięcy osób. Były to maseczki oraz fartuchy ochronne dla pracowników służby zdrowia koszalińskiego szpitala oraz dla mieszkańców powiatu koszalińskiego. Dziękujemy i gratulujemy wyróżnienia!

Kolejna statuetka i tytuł „Wolontariusza roku 2020” powędrowała do Stowarzyszenia Klub Rodziny w Sianowie.

Stowarzyszenie Klub Rodziny w Sianowie zawiązało się 2016 r. i działa przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Sianów. Stowarzyszenie realizuje różne projekty na rzecz rodzin, ale także angażuje się charytatywnie. Jest inicjatorem trzech edycji akcji „Uszyjmy Radość”. W ramach tej inicjatywy członkowie klubu oraz mieszkańcy gminy szyją pluszowe serduszka, które następnie wręczają 14 lutego podopiecznym Hospicjum św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, jak również personelowi medycznemu. A w minionym roku Klub Rodziny w pierwszych tygodniach epidemii w marcu zaangażował się w szycie artykułów ochrony osobistej. W sumie przez 3 miesiące klubowiczkom- co trzeba podkreślić- nie zawodowym krawcowym- udało się uszyć 1400 fartuchów i maseczek bawełnianych oraz z fizeliny. Środki te wsparły m.in. szpital wojewódzki w Koszalinie, Gminny Zakład Komunalny, Straż Miejską i Hospicjum oraz mieszkańców gminy Sianów. Praca ta wymagała dużo wysiłku i czasu, bo klubowiczki zajmowały się tym w wolnym czasie, ale i pod presją czasu. Ogromne podziękowania za ten trud!

Ostatnia statuetka „Wolontariusza roku 2020” trafiła do pana Ryszarda Sobczyńskiego. Pan Ryszard Sobczyński przez prawie 30 lat pełnił funkcję komendanta Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej i był radnym trzech kadencji. Jest prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Sianowie. Statuetka „Wolontariusza roku 2020” trafia do p. Ryszarda w podziękowaniu za kilkuletnie zaangażowanie w pozyskiwanie środków na remont kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie. Pan Ryszard włączał się m.in. w organizację festynów parafialnych, zbiórek oraz Dni Otwartych, których celem było zapoznanie parafian z postępami prac w czasie renowacji XVIII-wiecznej świątyni. Wydarzenia te gromadziły każdorazowo po kilkaset osób. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy!

FOTO: Waldemar Kosowski

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł możesz go udostepnić w sotial mediach
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Warto przeczytać

Aktualności - TOP

„Wiosna”

„Wiosna”, to kolejna wystawa prac niesamowitej Elżbiety Elly Żbikowskiej. Pędzel chwyciła w 2015 roku po słowach swojego kolegi malarza:”Masz talent. Maluj tak jak czujesz”. Pamiętamy

Read More »
Aktualności - TOP

Wypożycz książki na święta!

Szanowni Czytelnicy! Sianowska biblioteka oraz jej 7 filii pracuje na dotychczasowych zasadach od wtorku do soboty w pełnym reżimie sanitarnym. MASECZKA – DEZYNFEKCJA – DYSTANS.

Read More »
Aktualności - TOP

Wystawa „Kobiety Kobietom”

W naszej Bibliotece trwa wystawa „Kobiety Kobietom” pani Elżbiety Żbikowskiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia obrazów w godzinach pracy biblioteki, czyli od wtorku do soboty w

Read More »
Aktualności

Dzień Kobiet

Drogie Panie, niestety w tym roku przez panującą sytuację nie spotkamy się z Wami z okazji Waszego święta. Każdego roku było nam niezmiernie miło gościć

Read More »
Skip to content