O Bibliotece

Filia biblioteczna w Siecieminie

12 lutego 1983 nastąpiło uroczyste otwarcie filii bibliotecznej w Siecieminie. Biblioteka została umieszczona w nowym budynku świetlicy wiejskiej.

Od czerwca 2012 w filii bibliotecznej jest pełen etat, biblioteka jest czynna 5 dni w tygodniu po 8 godzin. Pomieszczenie biblioteki zostało gruntownie wyremontowane w 2016 roku. Obecnie jest to jasne, nowoczesne wnętrze.

Jak przed laty, tak i dzisiaj biblioteka jest jedynym ośrodkiem kulturalnym w naszej wsi. Jest to ośrodek promujący czytelnictwo i szeroko pojętą kulturę poprzez różnorodne formy działania, takie jak spotkania z czytelnikami, organizowanie dni otwartych i reklamowanie nowości wydawniczych dostępnych w placówce.

Biblioteka organizuje warsztaty dla dzieci podczas ferii zimowych i wakacji. Są to bardzo różnorodne zajęcia: literackie, plastyczne, kreatywne, sportowe. Podczas wakacji i ferii organizowane są wycieczki aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wypoczynek dzieciom spędzającym czas wolny w miejscu zamieszkania.

 Oprócz tego organizowane są imprezy cykliczne, takie jak Dzień Pluszowego Misia, Dzień Książki dla Dzieci itp. ale również okolicznościowe jak Dzień Matki, Dzień Dziecka. Filia włącza się w imprezy ogólnokrajowe: Noc Bibliotek, Odjazdowy Bibliotekarz, Cała Polska czyta dzieciom, Narodowe Czytanie. Wszystkie te działania sprawiają, że biblioteka jest chętnie odwiedzana.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł możesz go udostepnić w sotial mediach
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Warto przeczytać

Aktualności - TOP

„Wiosna”

„Wiosna”, to kolejna wystawa prac niesamowitej Elżbiety Elly Żbikowskiej. Pędzel chwyciła w 2015 roku po słowach swojego kolegi malarza:”Masz talent. Maluj tak jak czujesz”. Pamiętamy

Read More »
Aktualności - TOP

Wypożycz książki na święta!

Szanowni Czytelnicy! Sianowska biblioteka oraz jej 7 filii pracuje na dotychczasowych zasadach od wtorku do soboty w pełnym reżimie sanitarnym. MASECZKA – DEZYNFEKCJA – DYSTANS.

Read More »
Aktualności - TOP

Wystawa „Kobiety Kobietom”

W naszej Bibliotece trwa wystawa „Kobiety Kobietom” pani Elżbiety Żbikowskiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia obrazów w godzinach pracy biblioteki, czyli od wtorku do soboty w

Read More »
Aktualności

Dzień Kobiet

Drogie Panie, niestety w tym roku przez panującą sytuację nie spotkamy się z Wami z okazji Waszego święta. Każdego roku było nam niezmiernie miło gościć

Read More »
Skip to content